• Odklad školskej dochádzky

• Zákonom č. 245/2008 Z. Z. z. v znení účinnom od 01. 01. 2021 sa zrušil inštitút odkladu začiatku plnenia povinnej školskej dochádzky ako aj inštitút dodatočného odloženia plnenia povinnej školskej dochádzky.

Materská škola už nemôže odporúčať rodičom pred zápisom na povinnú školskú dochádzku "požiadať o odklad", môže im len odporúčať "požiadať o pokračovanie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania".

Ak majú rodičia záujem o odklad školskej dochádzky k žiadosti o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania musia doložiť aj:

- písomný súhlas príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie,
          - písomný súhlas všeobecného lekára pre deti a dorast
          - informovaný súhlas zákonného zástupcu alebo zástupcu zariadenia

Dieťa a zákonný zástupca prídu na zápis s požadovanými dokumentami na základe ktorých riaditeľka MŠ vydá rozhodnutie o pokračovaní plnenia povinného predprimárneho vzdelávania.